همکاری سامسونگ و IBM برای کمک به ورود شرکت‌ها به انقلاب صنعتی چهارم

فراایران- شرکت سامسونگ امروز اعلام کرد در حال همکاری با آی‌بی‌ام برای توسعه راهکارهای محاسبات لبه، ۵G و ابرهای هیبریدی است تا به شرکت‌ها در مدرن‌سازی فعالیت‌های خود و رسیدن به اهداف انقلاب صنعتی چهارم کمک کند.

سامسونگ و آی‌بی‌ام در نظر دارند در همکاری با هم راهکار‌هایی جدید در حوزه محاسبات لبه موبایلی و شبکه‌های ۵G خصوصی نقطه-به-نقطه را ارائه کنند که روی معماری‌ باز فعالیت کرده و با استفاده از دستگاه‌های گلکسی سامسونگ با قابلیت پشتیبانی از ۵G قدرت انجام کارهای بیشتری را در اختیار کارمندان قرار می‌دهد.

در این همکاری قرار است نسخه‌های ۵G گلکسی‌های سامسونگ و راهکارهای شبکه‌های تجاری نقطه-به-نقطه با مدیریت شبکه آی‌بی‌ام، ابرهای هیبریدی، محاسبات لبه و تخصص شبکه و همچنین با راهکارهای صنعتی حاصل از هوش مصنوعی و در نهایت با معماری باز Red Hat ترکیب شوند. هدف از این کار ارائه یک راهکار هیبریدی باز است که به شرکت‌ها امکان دهد تا داده‌های لبه‌ای را از همه جا (از کف کارخانه تا چاه‌های نفت یا دفاتر معمولی) جمع‌آوری کرده و بر اساس آنها عملکرد اجرایی خود را بهبود بخشیده، ایمنی کارگران را افزایش داده و زمان‌های پرت کاری را به حداقل برسانند. هردوی این شرکت‌ها همچنین برای بررسی چگونگی استفاده از شبکه‌های ۵G و ۴G و نسخه‌های ۵G دستگاه‌های موبایلی در کنار راهکاری‌های اینترنت اشیای صنعتی (IIoT) همکاری خواهند داشت.    

کی‌سی چوی، مدیر بخش B2B سامسونگ می‌گوید «حرکت به سمت ۵G مستقل و استفاده از راهکارهای IIoT تسریع شده و این مسئله نیازمند آن است که شرکت‌ها از راهکار محاسبات لبه‌ای استفاده کنند که به آنها امکان می‌دهد تا محیط‌های IT خود را از هر جایی مدیریت کنند».

او افزود «ما هیجان زده‌ایم که با آی‌بی‌ام همکاری می‌کنیم تا بفهمیم دستگاه‌های منحصربه‌فرد، IoT موبایل و راهکارهای شبکه‌ای ما چطور می‌تواند به کارمندان خط مقدم امکان دسترسی به داده‌های بهتر و درک اجرایی‌تر را بدهد تا کسب‌وکار خود را ارتقا دهند».

سامسونگ و آی‌بی‌ام به دنبال کمک به شرکت‌ها برای استفاده از قدرت ۵G و شبکه‌های خصوصی از طریق همکاری با اپراتورهای موبایلی سراسر جهان هستند. اوایل امسال سامسونگ پروژه‌ای را با مشارکت آی‌بی‌ام، سازمان توسعه رسانه اینفوکام سنگاپور و تلکام معرفی کرد تا اولین کارخانه هوشمند جهان را رونمایی کنند که شامل قابلیت واقعیت افزوده و تحلیل هوش مصنوعی با پشتیبانی ۵G بود. این دو شرکت به دنبال تداوم بهینه‌سازی تجربه‌های موبایلی برای کاربران و خلق فرصت‌های تجاری جدید برای شرکت‌ها هستند.

شبکه‌های ۵G خصوصی در خدمت حداکثرسازی بهره‌وری

سامسونگ و آی‌بی‌ام به دنبال کمک به شرکت‌ها در راستای استفاده از قدرت ۵G برای افزایش بهره‌وری و ایجاد فرصت‌های تجاری نوین هستند. آنها برای این کار به دنبال ترکیب جدیدترین راهکارهای ۵G نقطه-به-نقطه، شامل مجموعه‌ای گسترده از محصولات داخلی و فضای باز با امکان پشتیبانی از باند متوسط (C-Band, CBRS و طیف ۵G محلی) و mmWave، ابرها و راهکارهای درخواستی مبتنی بر سرور سامسونگ با فناوری‌های ابر هیبریدی باز ‌آی‌بی‌ام هستند که قابلیت‌های مدیریت شبکه و پلتفرم لبه‌ای این شرکت را در کنار خدمات مشاوره و راهکارهای هوش مصنوعی دربر می‌گیرد. این روند مبتنی بر پروژه اعلام شده اخیر Red Hat با سامسونگ است تا بتوانند راهکارهای شبکه ۵G را بر اساس Red Hat OpenShift ارائه کرده و به هماهنگ‌سازی و اجرای سریع شبکه‌های شرکت‌ها بر روی هر ابری کمک کرده و امکان مدیریت محیط خصوصی‌شان را مطابق با سلیقه خودشان فراهم کنند.

علاوه بر این همکاری سامسونگ و آی‌بی‌ام در حوزه شبکه‌های ۵G با هدف کمک به شرکت‌ها برای استفاده از فناوری‌های نوظهور و مهم در انقلاب صنعتی چهارم خواهد بود. فناوری‌هایی که شامل اینترنت اشیا، هوش مصنوعی، ابر، محاسبات لبه‌ای و واقعیت افزوده و همچنین معرفی نوآوری‌های جدید در کل صنعت می‌شود. این نوآوری‌ها به کارمندان امکان می‌دهد تا مشکلات خطوط تولید را با استفاده از تصاویر مبتنی بر هوش مصنوعی تشخیص بدهند. همچنین با استفاده از هزاران حسگر راهکارهای هوشمند کشاورزی ایجاد کرده یا با استفاده از واقعیت افزوده آموزش و بهره‌وری کارمندان را ساده‌تر کنند.

استیو کانپا، مدیرکل بخش ارتباطات آی‌بی‌ام می‌گوید «انتقال شبکه‌های ارتباطی از معماری‌های اختصاصی به سمت پلتفرم‌های هوشمند ابرهای هیبریدی، می‌تواند ارزش تجاری بسیار گسترده‌ای را در عصر ۵G و محاسبات لبه‌ای ایجاد کند».

او افزود «دستگاه‌ها و راهکارهای ۵G سامسونگ در کنار آی‌بی‌ام، Red Hat Open و قابلیت‌های ابر هیبریدی می‌تواند به سازمان‌هایی در صنایع مختلف کمک کند تا تحول خود را تسریع کرده و تمامی مشکلات واقعی تجارت خود را حل کرده و از قدرت نوظهور ۵G و محسبات لبه‌ای بهره‌مند شوند».

هدایت نوآوری به سمت انقلاب صنعتی چهارم

جدا از این همکاری، سامسونگ، آی‌بی‌ام و Red Hat Open برای عرضه راهکارهایی با قابلیت هوش مصنوعی در راستای انقلاب صنعتی چهارم و استفاده گسترده‌تر از دستگاه‌های ۵G، شبکه‌های ابری ۵G، و پلتفرم‌های پیشرفته محاسبات لبه‌ای، برنامه‌ریزی کرده‌اند. این شرکت‌ها به دنبال بررسی امکان تلفیق سخت‌افزار و نرم افزار سامسونگ با IBM Edge Application Manager هستند که بر روی Red Hat OpenShift با استفاده از هوش مصنوعی عمل کرده و این امکان را فراهم می‌کند تا بار محاسباتی در حد صنعتی به انواع دستگاه‌های موبایل سامسونگ منتقل و توسط آنها مدیریت شود.

شرکت ‌آی‌بی‌ام همچنین به دنبال ایجاد ابر هیبریدی و خدمات خاص هر صنعت است تا به طراحی و اجرای راهکارها کمک کند و سامسونگ هم به برنامه‌نویسان امکان دسترسی به قابلیت‌های پیشرفته اکوسیستم آی‌بی‌ام و Red Hat را خواهد داد.

به این ترتیب نه تنها انعطاف صنایع برای مدیریت محیط‌های IT/OT بیشتر خواهد شد، بلکه به آنها امکان خواهد داد تا بصورت همزمان داده‌ها را روی دستگاه‌های سامسونگ مدیریت و محاسبه کنند. هدف آن است که بتوانند دانش عمیق و تحلیل پیشگویانه را بصورت آنی به دست آورده و فرصت‌های جدید در رشته خود را کشف کنند، بهره‌وری را بالا برده، به کارمندان قدرت انجام کارهای بیشتر داده و برای مشتریان خود تجربه‌ای بهتر فراهم کنند.

اتحاد برای تغییر

بیانیه امروز جدیدترین پیشرفت در مشارکت راهبردی و جهانی سامسونگ و آی‌بی‌ام به منظور کمک به شرکت‌های سراسر جهان در راستای تحول در نوع عملکردشان با استفاده از دستگاه‌های موبایلی، هوش مصنوعی و راهکارهای ۵G است. این دو شرکت به مدت چندین دهه روی بسیاری از پروژه‌ها با هم همکاری کرده و به دولت‌ها و شرکت‌ها کمک کرده‌اند تا فعالیت‌های خود از جمله مشارکت در حوزه راهکارهای هوش مصنوعی و موبایلی را توسعه دهند. اخیرا هم با هم متحد شده‌اند تا نسل آینده خدمات ۵G و محاسبات لبه‌ای را از طریق IBM Cloud for Telecommunications ارائه کنند.

این دو شرکت برای کمک به تسریع این همکاری «کارخانه رشد سامسونگ و آی‌بی‌ام» را در آمریکا راه‌اندازی کردهاند. این رویکرد برای عرضه راهکارهای نوینی مانند بانکداری موبایلی و ارتباطات امن در بیمارستان‌ها و همچنین کمک به بازگشت به دفاتر کار با رعایت فاصله اجتماعی و حفظ ایمنی و ارائه راهکارهای واقعیت افزوده برای کارگران خط مقدم بسیار مهم بوده است.