فوران بیت کوین؛ با گیگابایت بیت کوین بیشتری به جیب بزنید

فراایران- امروزه که تب و تاب ماینینگ و ارز مجازی بسیار بالا گرفته بسیاری هستند که به درآمد حاصل از این کار می‌اندیشند. فراهم کردن زمینۀ این کار چندان مشکل نیست. برای شروع تنها کافیست چند عدد کارت گرافیک مناسب برای ماینینگ انتخاب کنید. کار تقریبا تمام است و شما بیشتر راه را پیموده اید. اما اگر شما  قصد انجام  این کار را دارید یک قدم دیگر برای دست یابی به یک درآمد خوب فاصله دارید.

شاید از نظر خیلی از کاربران آخرین قدم برای سیستم ماینینگ چندان مهم نباشد ولی کاملا برعکس نقطۀ عطف یک سیستم ماینینگ مادربرد آن است. زیرا علاوه بر اینکه می تواند از صرف هزینه‌های بیشتر جلوگیری کند، می تواند با امکاناتی که در این خصوص برای شما فراهم می‌آورد، بهروری را برای بدست آوردن بیت کوین یا ارز مجازی بیشتر، بالا ببرد. اگر شما یکی از مصرف کنندگان مادربردهای گیگابایت باشید شانس به شما رو آورده است، این کمپانی راه حل ویژه و جداگانه ای برای آن دسته از کاربرانی که بدنبال ماینینگ حرفه‌ای  و یا مقطعی هستند، دارد. گیگابایت برای گروه نخست مادربرد H110-D3A را عرضه کرده است که شاید بتوان گفت حرفه‌ای ترین مادربرد عرضه شده برای ماینرها از سوی گیگابایت است.

این مادربرد مزیت‌های بسیار اساسی و ویژه ای نسبت به دیگر رقبا دارد که می توان به مواردی همچون استفاده از خازن‌های بسیار با کیفیت ژاپنی، پورت M.2 با پشتیبانی از مبدل‌های M.2 به PCI-E جهت  اتصال کارتهای گرافیکی بیشتر، استفاده از ماسفت ها با RDS پایین و…… اشاره کرد.

اما شاید برتری مادربرد گیگابایت نسبت به دیگر رقبا در همین موارد نباشد. مادربرد H110-D3A برخلاف دیگر رقبای خود که صرفا برای مصارف مایینینگ ساخته شده‌اند توانای استفاده بصورت یک مادربرد برای کامپیوتر شخصی را دارد. تقریبا می‌تواند گفت غیر از مادربرد H110-D3A هیچ مادربرد ماینینگ را نمی‌توان یافت که علاوه بر ماینینگ به راحتی بتواند در ردای یک مادربرد برای مصارف دیگر انجام وظیفه کند. اما طبق معمول گیگابایت نوآوری خود را به همین نقطه ختم نکرده است بلکه برای ماینرهای حرفه‌ای حرف تازه برای گفتن دارد.

تیم تحقیق و توسعه گیگابایت با اعمال تغییرات سخت افزاری بر روی این مدل باعث شده‌اند تا یکی از مشکلات عمدۀ ماینرها حل شود یا دست کم به پایین ترین میزان ممکن کاهش یابد. همه می‌دانیم که میزان HASHRATE برای سیستم‌ها ماینینگ یک فاکتور اساسی محسوب می‌شود و این میزان برای ماینینگ از طریق کارت‌های گرافیکی دارای دامنۀ تغییرات بسیار گسترده‌ای است. کمتر ماینری را می توان یافت که از کاهش HASHRATE فارم ماین خود گلمند نباشد.

اینجاست که گیگابایت با خلاقیت و کیفیت همیشگی خود این فاکتور (HASHRATE) را تمام مدت برای شما در بالاترین سطح ممکن نگه می دارد. کلید ماجرا دقیقا از نقطه ای شروع می شود که این مادربرد زیر پرچم Ultra Durable قرار می‌گیرد. زیرا یکی از ویژگی‌های اساسی Ultra Durable پایین نگه داشتن تداخلات الکتریکی در مادربرد است.

تداخلات الکتریکی یا electromagnetic interferences  بشدت بر پایین آمدن HASHRATE تاثیر گذار است. بنابراین مادربرد H110-D3A گیگابایت اولین مادربردی در جهان است که با تغییرات اعمال شده در آن پایین‌ترین میزان electromagnetic interferences  را برای فارم ماینینگ شما به ارمغان می‌آورد و باعث می شود تا از تمامی توان کارت‌های گرافیکی خود برای استخراج ارز مجازی و یا بیت کوین استفاده کنید.

اما همانگون گه گفتیم اگر شما یکی از خریداران مادربردهای گیگابایت از سری Z170 یا Z270 باشید و قصد بدست آوردن بیت کوین را در ذهن می پرورانید. باید به شما بگوییم معطل نکنید چون شانس به سراغ شما آمده است. گیگابایت با انتشار نسخه‌های خاصی از بایوس برای ماینرها به آنها امکان داده است تا بدون نیاز به مادربرد جدید، مادربرد خود را به یک مادربرد حرفه ای برای ماینینگ تبدیل کنند و حتی بیش از پیش بر روی سیستم خود کارت گرافیک نصب کنند. بسته به مدل مادربردهای گیگابایت توانایی پشتیبانی از ۵ الی ۹ کارت گرافیک را برای ماینینگ دارند. شما کافیست به لینک زیر مراجعه کنید و در صورت  پشتیبانی مادربردتان از ماینینگ، بایوس مخصوص آن را دریافت کنید و پس از آپدیت بایوس مادربرد، سیستم ماینینگ خود را به سرعت راه اندازی کنید.

https://www.gigabyte.com/MicroSite/462/mining.html

گیگابایت همچنین برای کسانی که آشنایی کاملی با پیکربندی ماینینگ ندارند راهنمایی جامعی منتشر کرده است که از لینک بالا  قابل دسترسی است.