رتبه جت سئو جایگزینی برای رتبه الکسا

فراایران- جت سئو یک دستیار سئو سایت است که به شما کمک می‌کند، قدم به قدم سایت خودتان را سئو کنید. این سرویس به‌تازگی سرویس «رتبه جت سئو» را معرفی کرده است که قرار است جایگزینی برای رتبه الکسا در ایران باشد. با جت سئو می‌توانید سئو سایت خودتان بررسی کنید و هوشمندانه سئو سایت خود را پیش ببرید. این سرویس حدود ۳ سال است که توسط رضا شیرازی یکی از قدیمی‌ترین سئوکارهای ایران بنیان گذاری شده است.

سال‌ها رتبه الکسا معیاری برای سنجش میزان موفقیت سایت‌ها بوده است. ابزاری که معیارهای زیاد و بعضا عجیبی (مثل خرید اشتراک) برای رتبه‌بندی سایت‌ها ارائه می‌داد. اما الکسا به‌تازگی اعلام کرد که سرویس رتبه‌بندی این شرکت تنها تا تاریخ ۱)  May  ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱) در دسترس خواهد بود.

مشکلاتی سیستم رتبه‌بندی السکا

الکسا رتبه بازدید سایت‌های اینترنتی را بر اساس اطلاعات نوار ابزار مرورگر خود به دست می‌آورد. اما این مدل چند مشکل داشت:

۱. کاربران موبایل تولبار ندارند و الکسا توانایی تخمین بازدید موبایل را ندارد.

۲. کاربران سایت‌ها در حوزه‌های مختلف به نسبت یکسان تولبار را نصب نمی‌کنند. به همین دلیل سایت‌هایی که در حوزه تکنولوژی یا بازاریابی دیجیتال فعالیت می‌کنند، رتبه بهتری دارند.

افزایش کاربران موبایل به مرور باعث شد که رتبه الکسا با آنچه در واقعیت اتفاق می‌افتد تفاوت زیادی داشته باشد. از سوی دیگر فریب دادن الکسا کار ساده‌ای است.

جت سئو چطور رتبه سایت شما را محاسبه می‌کند؟

رتبه جت سئو، بر اساس ترافیک ورودی سایت‌های ایرانی از گوگل در کلمات کلیدی پرجستجو محاسبه می‌شود و بر خلاف رتبه الکسا شامل ترافیک ورودی از طریق موبایل و دسکتاپ است. مزیت ویژه‌ای که رتبه جت سئو نسبت به رتبه الکسا دارد این است که به سادگی قابلیت فریب و تقلب را ندارد و تخمین مناسبی از ترافیک سایت‌های ایرانی از گوگل دارد.

رتبه جت سئو، بر خلاف رتبه الکسا ترافیک مستقیم و ریفرال را محاسبه نمی‌کند، اما به دلیل اینکه بیشتر افرادی که می‌خواهند به یک سایت مراجعه کنند نام برند آن سایت را در گوگل جستجو می‌کنند، ترافیک گوگل می‌تواند معیار مناسبی برای تخمین بازدید واقعی سایت‌های اینترنتی باشد.

 

در حال حاضر رتبه جت سئو هر ۷ روز یک‌بار، شنبه‌ها به روزرسانی می‌شود و بازدید ۲۸۲۰۰۰ سایت ایرانی را تخمین می‌زند.

 

ورود به رتبه جت سئو