خلق خاطرات فراموش نشدنی در Metaverse

فراایران- در کنار سازگاری با سبک زندگی جدید کار و یادگیری در خانه، مردم مشتاقانه به دنبال تجربه راه‌های جدیدی برای احساس همکاری و ارتباط بیشتر هستند. ال‌جی به‌تازگی با ایجاد یک دنیای کاملاً مجازی برای تربیت کارکنان فارغ التحصیل در برنامه آموزش حرفه‌ای، این چالش را به سطح کاملاً جدیدی ارتقا داده است.

سال‌ها است که ال‌جی الکترونیکس و دانشگاه Carnegie Mellon با مشارکت یکدیگر برنامه صدور گواهی‌نامه نرم‌افزار برای کارکنان ال‌جی را در دست اجرا دارند. امسال بیش از صد کارمند ال‌جی این برنامه را طی دوران شیوع بیماری کرونا به اتمام رسانده‌اند، و پس‌ازآن ال‌جی کارکنان و مقامات شرکت را به مراسم متاورسی فارغ‌التحصیلی آن‌ها دعوت نمود.

دانشجویان قادر به انتخاب یک آواتار شخصی و تعامل با سایر آواتارها در دنیای مجازی بودند و قبل از مراسم، دربازی‌ها و تورهای دفتر مرکزی ال‌جی و دانشگاه CMU شرکت کردند. سپس در سالن رویداد CMU آواتارهای دانشجویان حضور یافته و گواهی پایان دوره آموزشی را دریافت کردند. این فستیوال با یک مهمانی و آتش‌بازی مجازی به پایان رسید.

I.P. Park مدیر عامل و مدیر ارشد فناوری شرکت ال‌جی می گوید: “اولین مراسم فارغ التحصیلی متاورس ما فرصتی را برای کارمندانی که آموزش تخصصی نرم افزار را گذرانده اند فراهم کرد تا لذت یک کار خوب انجام شده را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.”

تاکنون بیش از ۶۰۰ دانش آموز این دوره را به پایان رسانده و تا سال ۲۰۲۳ انتظار می‌رود که بیش از ۱۰۰۰ نیروی حرفه‌ای دیگر از آن فارغ‌التحصیل شوند.

بسیاری از فارغ‌التحصیلان این دوره پس از اتمام برنامه، نقش‌های جدیدی را در ال‌جی همچون متخصصان هوش مصنوعی، معماران نرم‌افزار و کارشناسان امنیت نرم‌افزار را برعهده‌گرفته‌اند. ال‌جی برای تقویت تخصص نرم‌افزاری خود، علاوه بر دانشگاه کارنگی ملون، با دانشگاه‌های مشهور دیگری همچون New York University، University of Southern California، University of Toronto و Korea Advanced Institute of Science and Technology (KAIST) نیز همکاری دارد.

Matthew Bass مدیر دانشکده در Carnegie Mellon University می‌گوید فارغ‌التحصیلان امسال «واقعاً چشمگیر بودند. تیم‌ها فوق‌العاده سخت کارکردند و نتایج آن‌ها در اجرای پروژه‌ها بسیار فراتر از انتظارمان بود.»